Keresés: gyermekek orvosi cikkekben - Children medical articles: Search box

Loading

2016. november 7., hétfő

A BŐR SÉRÜLÉSEI UTÁNI HIPERPIGMENTÁCIÓK KÉPEKBEN



Az égéseket,gyulladásokat,fertőzéseket követô hiperpigmentáció ideiglenes jellegü.  Leginkább a   sötétebb bőrtípusoknál fordul elő. A súlyos sérüléseket  követô hypopigmentáció,  általában állandó.Bárkinél felléphet, de sokkal gyakoribb a sötétebb bőrű személyeknél, akikben  intenzívebb és  hosszabb ideig fennáll, mint a világosabb bőrszínüeknél.A pigmentáció kifejezettebb a  nap által kiváltott bőrbetegségeknél, mint például phytophotodermatitis és lichenoid bőrgyulladások (bőrbetegségek kapcsolatos lapos sömör, mint erythema dyschromicum perstans).Egyes gyógyszerek adagolásánál is sötétebb a pigmentáció. Ezek közé tartozik a malária elleni gyógyszerek, klofazimin, tetraciklin, rákellenes gyógyszerek, mint például bleomicin (ostoros erythema), doxorubicin, 5-fluor-uracil és a buszulfán.

1-Gyulladás utáni







2-Lichen planus





3-Égés





4-Gyulladások-Dermatitiszek







5-Fototerápiák




6-Ekcéma








#1 Dr.BauerBela

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése