A lassan növő babák kamaszkorukra érik
be kortársaikat
Az életük első hónapjaiban lassú
testsúlygyarapodást mutató babák általában tizenhárom éves korukra érik be
kortársaikat - állapította meg egy átfogó brit tanulmány.
Azon csecsemőknél, akiknek súlya lassan növekedett nyolchetes és kilenc hónapos koruk között - ebbe a csoportba 480-an tartoztak -, lassú testsúlygyarapodást figyeltek meg a szakemberek egészen hét éves korukig, amelyet aztán hirtelen fejlődés követett, míg végül a gyerekek tizenhárom éves korukra beérték a kortársaikat - adta hírül a BBC News.
A kutatók szerint a két csoportnál tapasztalt eltérő ”erőrekapási” idő, valószínűleg a lassú testsúlygyarapodás különböző okaira vezethető vissza. A részt vevő gyerekek mindegyike könnyebb és alacsonyabb volt kortársainál mire elérte a kamaszkort, de ez az eltérés a normális tartományon belül mozgott - húzták alá a szakemberek.
A Bristoli Egyetem munkatársaként dolgozó Alan Emond, a tanulmány vezetője szerint az eredmények rávilágítanak arra, hogy milyen fontos a babák testsúlyának és hosszának figyelemmel követése az első hetekben és hónapokban, ugyanakkor megnyugtatásul szolgálnak azon szülők számára, akiknek gyermeke lassan növekszik a születést követő időszakban.
A kutatók óva intik a szülőket a lassú testsúlygyarapodást mutató csecsemők kalória-bevitelének fokozásától, mivel a babák életének második hat hónapjára jellemző etetési szokások meghatározzák a gyermek jövőbeli súlygyarapodását és akár elhízáshoz is vezethetnek.
Forrás: MTI
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése